Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kto zostanie szefem komisji zatrudnienia i spraw socjalnych? Już dzisiaj wszystko może się wyjaśnić. ZOBACZ!

AS 15:34 15 lipca 2019
Telewizja Republika
Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości spotkają się o 18:00 w Strasburgu i zdecydują kto będzie kandydował na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. O 20:00 deputowani z komisji podejmą kolejną próbę wyboru kierownictwa komisji.

W ubiegłym tygodniu kandydatura byłej premier Beaty Szydło została odrzucona przez europosłów mimo wcześniejszych ustaleń między grupami co do podziału stanowisk. Przeciwko było 27 europosłów, 21 za tą kandydaturą, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. 

Po odrzuceniu kandydatury Beaty Szydło obrady komisji zatrudnienia i spraw socjalnych zostały przerwane. Nie zostali wtedy wybrani również wiceprzewodniczący komisji.

 

Kolejna próba zostanie podjęta o 20.00 w Strasburgu. Wcześniej, jak ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, spotkają się europosłowie PiS-u, aby ustalić kogo wystawią na najwyższe stanowisko w parlamentarnej komisji. 

W ostatnich dniach pojawiały się różne informacje - jedna z nich mówiła, że zostanie ponownie nominowana Beata Szydło, druga, że być może była minister Elżbieta Rafalska. - Wszystko będzie zależało od konsultacji między grupami i gwarancji poparcia dla kandydatury - usłyszała w Europarlamencie brukselska korespondentka Polskiego Radia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ubiegłym tygodniu Beata Szydło została odrzucona głosami socjalistów, zielonych, liberałów i komunistów. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze