Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kto stal za hejtem Soku z buraka? Ujawniono rozmowy Giertycha z Kozakiem

mm 9:14 27 marca 2021
Giertych zorganizował m.in. „spontaniczną” akcję „spaceru Donalda Tuska”
Na treści publikowane na popularnej wśród przeciwników PiS stronie Sok z buraka wpływali nie tylko politycy Platformy Obywatelskiej. Portal tvp.info ujawnił zapis rozmów administratora strony z Romanem Giertychem, który stoi m. in. za „spontaniczną” akcją „spaceru Donalda Tuska” z 2017 r., jaką z twórcą i administratorem SzB sam organizował.

„Sok z Buraka” to strona znane z politycznego hejtu i propagowania nieprawdziwych informacji. Jesienią 2019 r. dziennikarze tygodnika „Sieci” ujawnili, że twórcą strony jest pracownik Platformy Obywatelskiej Mariusz Kozak-Zagozda.

Jak się okazuje, spotkał się on z Romanem Giertychem w 2017 r. w jednej z publicznych toalet w Warszawie. Kontakt utrzymywał się co najmniej kilka lat. Według portalu pośrednikami byli Wojciech Wierzejski, który prowadził stronę Giertycha na Facebooku, i Sebastian Jargut, prezes zarządu GIERTYCH KANCELARIE SP. Z O.O.

Mariusz Kozak-Zagozda pomagał Giertychowi w promocji przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r., a nawet organizował dla niego i Donalda Tuska „spacer” byłego premiera do warszawskiej prokuratury.

Portal publikuje zapisy rozmów między Romanem Giertychem, a twórcą i administratorem „Soku z Buraka”

27 czerwca 2017, 8:24

Roman Giertych: W czwartek 3.08 o g. 10 na ul. Rakowieckiej w Warszawie Prokuratura wzywa Donalda Tuska. Może zainicjuje pan spacer? To wypromowałoby Sok.

Mariusze Kozak-Zagozda: Taaaaak :)

11:01

MK: Już się dzieje na soku. Zaraz będzie wspólne wydarzenie na fb, razem ze stronami kodu, racjonalna polska, nie lubię pisu, obywatele rp, prawicowa rp.

13:19

RG: Mam prośbę, aby napisy zapraszające były w kolorze biało-czerwonym. Bo te wyglądają jak kolory RFN.

2 sierpnia 2017, 21:48

MK: Jutro ma być sporo ludzi. Bardzo dużo pisze i pyta. Za chwilę startuje kolejna akcja z przypomnieniem. Rano ponownie. Piszą wszystkie strony opozycyjne na facebooku

22:06

MK: Sprawdziłem. Pierwsza część dzisiejszej akcji zapraszania na spacer ruszyła 13 godz. temu. Teraz trwa druga tura. Na spacer zwołują strony: sokzburaka, racjonalna polska, nie lubię pis-u, memnews, kod, kod-mazowsze, obywatele rp, prawicowa rzeczpospolita ludowa, i dołączyła do tego niezależnie od nas PO.

RG: Super

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze