Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ksiądz-raper: do poprawczaka nie trafiają dzieci bogatych, adwokaci wybronią ich za pieniążki

mn 20:53 15 grudnia 2019
„Tylko nie mów nikomu, że na Polsce ci zależy, bo że nie jesteś naziolem nikt ci nie uwierzy. Bóg, Honor, Ojczyzna – gdy ktoś tak myśli, to mu się przybija mowę nienawiści” – rapuje w utworze „Tylko nie mów nikomu”. Na co dzień jest kapelanem w białostockim poprawczaku i to od młodzieży, o której mówi, że jest w niej potencjał dobra, zaraził się rapem. - Kiedy przyjeżdża do nas na dni skupienia Michał na wózku, to oni się mało nie pobiją, kto ma go wnosić po schodach – mówi ze wzruszeniem. Ksiądz Adam Anuszkiewicz będzie dziś o 22.30 gościem Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.

Boże, czasem księża żyją wbrew prawu twemu, mniej się boja twego sądu niż TVN-u” – to fragment jego utworu. Ks. Adam Anuszkiewicz mieszkał w jednym bloku z bratem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i bardzo mocno czuje się związany z jego nauczaniem.

- Syn pewnej bogatej parafianki rozmawiał ze mną. Mówię, że biorę chłopaków poprawczaka na pielgrzymkę. On na to: „Co? Z takimi gnidami się ksiądz zadaje?”. Pomyślałem sobie: „Tak, z takimi gnidami. Te gnidy pójdą na pielgrzymkę, a ty nie pójdziesz” – opowiada o swojej pracy. Jak mówi, do poprawczaka nie trafiają dzieciaki z dobrych domów. - Bo ich wyratują rodzice i adwokaci za pieniążki. Oni trafiają później, na następnym etapie, do więzienia. Prawie wszyscy to tacy, co nie mają kontaktu z ojcem.

Rapować zaczął nie myśląc, że obejrzy go ktoś więcej, niż kilka osób. Tymczasem jego utwory dochodzą już do miliona oglądalności. Lubi żarty, rymuje także o tym, że „żaden melanż, baba goła nie zastąpi ci Kościoła” oraz „skrzynka wódki, wiadro śledzi, nie zastąpi ci spowiedzi”. - Robiłem kabaret w liceum, lubię takie zestawienia wywołujące uśmiech na twarzy – śmieje się.

„Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W radiu słuchać można go w każdą sobotę o 16.00, premiera telewizyjna w każdą niedzielę o 22.30 w Telewizji Republika. Archiwalne odcinki dostępne są na kanale Radia Poznań na YouTube.

(mn)

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze