Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ks. Rytel-Andrianik: śmierć pana Pawła Adamowicza dotyka każdego z nas

am 17:57 16 stycznia 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Marcina Bąka w popołudniowej rozmowie Telewizji Republika był rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. – W obecnej sytuacji, to my jesteśmy osobami, które kształtują świadomość. Mamy wpływ na miliony ludzi. Wszystko w naszych rękach – mówił rzecznik prasowy KEP.

"Przychodzimy tu dzisiaj przede wszystkim po to, żeby modlić się za naszego zmarłego brata Pawła, by dobry i miłosierny Bóg szeroko otworzył mu bramy nieba" – mówił w poniedziałek kard. Kazimierz Nycz podczas mszy świętej w intencji zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Kard. Nycz wskazał, że "najlepiej byłoby w tym momencie w naszej archikatedrze zamilknąć i trwać w tej ciszy, refleksji nad śmiercią człowieka znanego, nad śmiercią tragiczną, chciałoby się powiedzieć bezsensowną".

– Ksiądz kardynał mówił o rachunku sumienia. Śmierć pana Pawła Adamowicza dotyka każdego z nas. Słowo najczęściej powtarzane w tweetach to "modlitwa". Daje to nam nadzieje i możliwość przejścia tej żałoby. Dziś zachęcam do rachunku sumienia każdego, kto dał wyraz swojego sprzeciwu wobec tragicznej śmierci prezydenta Gdańska – rozpoczął ks. Rytel-Andrianik.

– W obecnej sytuacji, to my jesteśmy osobami, które kształtują świadomość. Mamy wpływ na miliony ludzi. Wszystko w naszych rękach – dodał, przytaczając wiele narzędzi, tj. np. media społecznościowe.

Nadchodzące Światowe Dni Młodzieży

W dniach 22 – 27 stycznia 2019 roku obędą się w Panamie XXIV Światowe Dni Młodzieży. Temat tych dni brzmi: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38).

– ŚDM w Panamie będą miały inną specyfikę, niż te w Polsce. Młodzież nie jedzie tylko tam. Będzie Panama w Paryżu, Częstochowie, Krakowie. Wszyscy ci, którzy chcą się włączyć, będą je przeżywać w naszych diecezjach. Minione ŚDM w Krakowie były poświęcone miłosierdziu. Nadchodzące będą poświęcone Matce Boskiej. Aspekt maryjny w Ameryce Południowej jest szczególnie ważny – tłumaczył rzecznik prasowy KEP.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze