Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ks. Rytel-Andrianik: Paweł VI dążył do ewolucji, niekoniecznie rewolucji

am 7:51 19 lutego 2018
Telewizja Republika
Gościem Jacka Ożóga w porannym programie "Polska na Dzień Dobry" był rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. – W kwestii dogmatu wiary, wszyscy hierarchowie są tego samego zdania. To jest zgodność całkowita, jeśli chodzi o wyznawanie wiary. Pod płaszczykiem ducha soboru, niektórzy wprowadzali swoje różne rozwiązania - tłumaczył.

Kolejny papież świętym

– Papież Franciszek zapowiedział, że odbędzie się kanonizacja Pawła VI. Poprosił o modlitwę. Oznacza to, że w tych czasach mamy niezmierne szczęście do papieży - podał.

Największe osiągniecie Pawła VI

– Często pontyfikat Pawła VI jest kojarzony z ochroną człowieka. Kiedy się patrzy na całe jego życie, można dostrzec, że człowiek był dla niego bardzo ważny. Udał się na dalekie pielgrzymki. Wszystko po to żeby znaleźć się blisko człowieka. Zawsze był przykładem całkowitego oddania swojego życia Panu Bogu - wymieniał.

Encyklika Humanae Vitae

– W kwestii dogmatu wiary, wszyscy hierarchowie są tego samego zdania. To jest zgodność całkowita, jeśli chodzi o wyznawanie wiary. Pod płaszczykiem ducha soboru, niektórzy wprowadzali swoje różne rozwiązania. Paweł VI dążył do ewolucji, niekoniecznie rewolucji - tłumaczył ksiądz.

Zamach na encyklikę

– Są pewne wypowiedzi, natomiast nic nie znaczą. Dla nas ważne jest nauczanie i dokumenty. Te wypowiedzi nie powinny podważać nauczania Kościoła. Kwestia ochrony życia człowieka jest w całym nauczaniu Kościoła. Powinniśmy spokojnie z zaufaniem spoglądać na tradycję - podsumował rzecznik Episkopatu Polski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze