Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ks. Kneblewski tłumaczy "jak się spowiadać": Różaniec to wspaniała broń katolików

ds 18:22 17 maja 2017
ks. dr prałat Roman KneblewskiTelewizja Republika
– Przy okazji 100. rocznicy pierwszych objawień fatimskich warto wspomnieć o przesłaniu do pokuty, modlitwie różańcowej i szczerej spowiedzi – mówił ks. dr prałat Roman Kneblewski na antenie Telewizji Republika.

Od 13 maja do października 1917 roku w portugalskiej Fatimie trojgu pastuszkom ukazywała się Matka Boża. W sumie miało miejsce sześć objawień, których doznały dzieci w Cova da Iria. Byli to: 10-letnia Łucja dos Santos, 7-letnia Hiacynta Marto i jej brat - 9-letni Franciszek Marto. Za ich pośrednictwem Maryja wzywała ludzi do modlitwy różańcowej, nawrócenia i pokuty.

– Wezwanie do pokuty oraz do odmawiania różańca to dwa istotne fakty, które chcemy wspomnieć przy okazji rocznicy pierwszych objawień fatimskich. Maryja dała nam szansę i wzywa, abyśmy poprzez modlitwę różańcową ale i szczerą pokutę szasnę tę wykorzystali, ponieważ w przeciwnym razie doświadczymy kataklizmów – mówił na antenie Telewizji Republika ks. Roman Kneblewski.

Prałat dodał, że różaniec od zawsze był zwycięską bronią wszystkich Polaków, co potwierdza histria. – Różaniec to wspaniała broń wszystkich katolików, dlatego warto modlić się i sięgać po różaniec tak często, jak tylko jest to możliwe. Warto odmawiac chociażby jego część.

SILNE WEZWANIE DO POKUTY

– Nie ma szczerej spowiedzi z kulejącym sakramentem pokuty i pojednania. Postawa pokutna i higiena duchowa domaga się częstej i dobrej spowiedzi. To apel do wszystkich, którzy dawno nie wyznali swoich grzechów – mówił ks. Kneblewski.

Jak dodał, raz w miesiącu to satysfakcjonująca częstotliwość spowiedzi, ale niektórzy potrzebują częściej a niektórzy rzadziej. 

– Jeśli mamy na sumieniu grzech ciężki, powinniśmy wyspowiadać się natychmiast – zaznaczył gość Telewizji Republika.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze