Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Krzysztof Świątek nowym redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność"

dcz 12:02 24 lutego 2016
Krzysztof Świątek Telewizja Republika
Komisja Krajowa "Solidarności" powierzyła Krzysztofowi Świątkowi funkcję redaktora naczelnego pisma związkowego. Wśród jego poprzedników są m.in. Jarosław Kaczyński i Tadeusz Mazowiecki.

– Nie ukrywam, że dla mnie to ogromne przeżycie. Dziękuję przewodniczącemu Komisji Krajowej Piotrowi Dudzie za zaufanie i zarekomendowanie mnie na funkcję redaktora naczelnego "Tygodnika Solidarność". Dziękuję wszystkim członkom Komisji Krajowej.  Nigdy nie przypuszczałem, że będę występował przed Państwem w takiej roli – mówił po przyjęciu uchwały Świątek.

Nowy szef tygodnika zapowiedział zmianę szaty graficznej oraz start portalu. – Chciałbym, by tygodnik miał więcej stron,
był bogatszy tematycznie, szczególnie o dział historii, miał wyraziste okładki – ogłosił.

Krzysztof Świątek jest absolwentem politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2003). Jeszcze podczas studiów pracował w dziale stołecznym ogólnopolskiego dziennika „Życie” (jego pierwszej edycji). Po studiach związał się z „Tygodnikiem Solidarność”. Od stycznia 2009 do stycznia 2010 był kierownikiem Działu Społeczno-Związkowego. W styczniu 2010 roku został zastępcą redaktora naczelnego „TS”. Od sierpnia 2015 roku – pełnił obowiązki redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”.

Jest współautorem książki „Solidarność. Kronika walki 1980-2015”, wydanej przez Wydawnictwo Biały Kruk w sierpniu 2015 oraz stałym komentatorem wydarzeń politycznych w TVP INFO i TV Republika. Występuje w debatach radiowych, np. w Radiu dla Ciebie.

Źródło: tygodniksolidarnosc.com, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze