Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kryzys polityczny we Francji się pogłębia. Media: Aż 90 proc. francuskich posłów łamie prawo. Czym to się skończy?

PR 13:28 20 stycznia 2019
pixaby
Francuskie media ujawniły szokujące informacje - aż 90 procent posłów do Zgromadzenia Narodowego łamie prawo dotyczące deklaracji majątkowych i konfliktów interesów. To prawdziwy skandal polityczny. Media wskazują, że obietnice prezydenta Emmanuela Macrona o uzdrowieniu życia politycznego we Francji zostały wyrzucone do kosza.

 

Media ujawniają, że większość francuskich posłów "zapomniała" o obowiązku informowania o nagłym wzbogaceniu się lub po prostu o dodatkowych pracach zarobkowych - m.in. w roli doradców wielkich koncernów. Może to budzić podejrzenia o korupcję.

Inni deputowani ukrywają szczegóły dotyczące asystentów parlamentarnych, w tym stopnia pokrewieństwa z osobami pracującymi na tych stanowiskach. Może to budzić podejrzenia o fikcyjne zatrudnienie członków rodziny, którzy w praktyce pobierają płace bez wykonywania konkretnej pracy.

Sami posłowie oburzają się natomiast, że ich wizerunek jest oczerniany. Zapewniają, że nie są oszustami. Twierdzą, że po prostu często zapominają o dopełnieniu niektórych obowiązków.

 

Źródło: rmf24

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze