Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kryzys niemieckiej rodziny. Coraz mniej małżeństw z dziećmi

JS 11:19 17 lipca 2020
W ciągu dwóch dekad w Niemczech zmniejszyła się liczba par małżeńskich z nieletnimi dziećmipixabay
W ciągu ostatnich dwudziestu lat o ponad milion zmniejszyła się w Niemczech liczba rodzin wychowujących nieletnie dzieci. Według danych statystycznych, w tym samym czasie, aż o 77 proc. wzrosła liczba par bez ślubu.

Okazuje się, że same zachęty ekonomiczne to za mało by zmobilizować młodych Niemców do zakładania rodzin i posiadania dzieci. Propagowany w kulturze i innych przejawach życia społecznego model zachowań oraz relacji międzyludzkich odbija się coraz wyraźniej na tamtejszej rodzinie.

 

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden w ostatnich 20 latach wyraźnie zmniejszyła się w Niemczech liczba rodzin z nieletnimi dziećmi. W 2019 roku takich rodzin było 8,2 mln – o 1,1 mln mniej niż w roku 1999 . Obecny stan jest porównywalny z sytuacją sprzed 10 lat.

 

Wzrasta za to liczba osób samotnie wychowujących dzieci. Według danych za rok ubiegły prawie jedną piątą (19 proc.) wszystkich rodzin stanowiły właśnie takie osoby. Takich niepełnych rodzin było w ubiegłym roku w Niemczech około 1,5 mln.

 

Mimo wyraźnego kryzysu w tej dziedzinie obecnie żyje tam 6,7 mln (81 proc.) rodzin posiadających nieletnie dzieci. Z czego około 5,7 mln to związki małżeńskie a 940 tys. to pary bez ślubu.

Trend spadkowy jest jednak bardzo wyraźny.W ciągu dwóch dekad zmniejszyła się przede wszystkim liczba par małżeńskich – wynika z danych statystycznych. Spadek w porównaniu z 1999 rokiem wyniósł 1,6 mln, czyli 22 proc.

W tym samym czasie aż o 77 proc. wzrosła liczba par bez ślubu – z 530 tys. na 940 tys.

Nieznacznie, bo o 9 proc., wzrosła też liczba osób samotnie wychowujących dzieci – z prawie 1,4 mln w roku 1999 do ponad 1,5 mln w 2019.

Źródło: Deutsche Welle

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze