Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kryzys migracyjny oraz terroryzm największymi problemami Unii [SONDAŻ]

MAD 16:02 28 lutego 2017
Telewizja Republika
Na twitterowym profilu Europe Elects zaprezentowano wyniki sondażu dotyczącego najważniejszych spraw, z jakimi musi mierzyć się Unia Europejska. Problemem numer jeden jest zdecydowanie kryzys migracyjny.

W sondażu zapytano ankietowanych z terenu całej Unii Europejskiej, jakie są ich zdaniem dwie najważniejsze sprawy, z którymi musi zmierzyć się w tej chwili Unia. 45% badanych nie miało wątpliwości, że jest to kryzys migracyjny. Jest to według ankietowanych najpoważniejszy problem, jednak można zauważyć, że twierdzi tak coraz mniejsza liczba badanych – w kulminacyjnym 2015 r. za największy problem uznało kryzys migracyjny 58% pytanych.

O tym, że poważnym problemem jest również terroryzm, jest zdania 32% ankietowanych. To spadek w porównaniu z badaniem sprzed pół roku, gdy twierdziło tak 39% pytanych. 20% ankietowanych uważa, że poważną kwestią jest sytuacja ekonomiczna Unii, 17% widzi problem w stanie finansów publicznych państwa członkowskich, a 16% - w bezrobociu.

Wzrost w porównaniu z poprzednimi badaniami nastąpił w kwestii uznawania za problem znaczenia Unii Europejskiej w świecie. 10% ankietowanych uważa to za ważną kwestię, i jest to najwyższy odsetek od kilku lat.

Źródło: Twitter, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze