Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Krystyna Grzybowska pośmiertnie uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

AS 13:50 28 września 2018
fot. Gazeta Polska
Krystyna Grzybowska została pośmiertnie uhonorowana przez prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Andrzej Duda odznaczył zmarłą 20 września dziennikarkę i publicystkę za wybitne zasługi w twórczości publicystycznej i pracy dziennikarskiej oraz za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

Order w imieniu prezydenta przekazała na ręce córki zmarłej - Aleksandry Rybińskiej doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska. Po śmierci Krystyny Grzybowskiej prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze: "Odeszła świetna dziennikarka, ale przede wszystkim niezłomna patriotka, oddana w każdym calu sprawie niepodległej, wolnej, suwerennej i sprawiedliwej Polski". 

W kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach trwa msza pogrzebowa Krystyny Grzybowskiej. Zostanie ona pochowana w grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim. 

W ostatnich latach dziennikarka była związana z tygodnikiem "Sieci" i serwisem wPolityce.pl. Wcześniej współpracowała między innymi z tygodnikiem "Wprost", "Gazetą Polską" i "Nowym Państwem". Ceniona za profesjonalizm, słynęła z trafnych, analitycznych i wyrazistych tekstów. W czasie stanu wojennego nie przeszła pozytywnie weryfikacji przeprowadzanej przez ówczesne władze i wyemigrowała do Niemiec. W latach 90. była korespondentką "Rzeczpospolitej" w Bonn. Jako publicystka zajmowała się głównie tematyką stosunków międzynarodowych Polski, zwłaszcza z Niemcami oraz zagadnieniami dotyczącymi Unii Europejskiej.

Urodziła się 31 grudnia 1940 roku w Wilnie. Była żoną dziennikarza i felietonisty Macieja Rybińskiego, zmarłego w 2009 roku, i matką dziennikarki Aleksandry Rybińskiej. Wraz z córką działała w Fundacji im. Macieja Rybińskiego, przyznającej nagrodę "Złotej Ryby" młodym, zdolnym twórcom felietonów. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.158/2) - KALETA: NIEKTÓRE WYROKI SĘDZIOWSKI POKAZUJĄ, ŻE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze