Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kruk: KRRiT powinna teraz wydać raport o swojej pracy

ma 8:44 14 kwietnia 2016
Elżbieta Kruk (PiS)TELEWIZJA REPUBLIKA
KRRiT powinna teraz wydać raport o swojej pracy. Teraz my powinniśmy ocenić całokształt konsekwencji pracy tej instytucji – powiedziała poseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Kruk na antenie Telewizji Republika. W ten sposób odniosła się do raportu sporządzonego na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w którym zarzucono Telewizji Publicznej stronniczość.

– Na tle Europy mamy wyjątkową sytuację. W Polsce 80 proc. finansowania mediów publicznych pochodzi z reklam, a to oznacza uzależnienie mediów publicznych od rynku. Mamy do czynienia z komercjalizacją. Jedną z podstawowych funkcji mediów publicznych jest podniesienie poziomu oferty medialnej. Dziś TVP nie spełnia tej roli, ale wierzę, że tak się stanie  – mówiła w rozmowie z Piotrem Wężem posłanka PiS.

Kruk zapowiedziała także, że wprowadzenie obowiązkowej opłaty abonamentowej na media publiczne ma to zmienić. Nowa opłata ma wejść w życie wraz z uchwaleniem tzw. dużej ustawy medialnej i będzie dołączana do rachunku za elektryczność. Nowy abonament ma być o połowę tańszy od obecnego.

– To będą duże pieniądze dla mediów publicznych, ale one są potrzebne. Złe finansowanie to jedna z przyczyn kłopotów, które dziś mamy – przekonywała. – W tym systemie, który mamy dzisiaj płacenie za abonament jest niesprawiedliwe i nieściągalne, a to powinna być sprawiedliwa danina. Obecny system nie daje podstawy do finansowania mediów publicznych – powiedziała. Poseł dodała, że w tej chwili 3/4 pracowników w TVP to administracja, a zaledwie 1/4 osób pełni misję telewizji.

Poseł odniosła się także do raportu przedstawionego we wtorek przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Według raportu "Wiadomości" TVP 1 nie spełniają wymogów pluralizmu i bezstronności, opisując w większym stopniu niż "Fakty” TVN i "Wydarzenia” Polsatu działania rządu i prezydenta w pozytywnym świetle. CZYTAJ WIĘCEJ

– Nie można oceniać takich rzeczy po trzech miesiącach działania nowego zarządu. Program TVP jest dopiero konstruowany – uznała, dodając, że raport KRRiT jest "żenujący". – KRRiT powinna teraz wydać raport o swojej pracy. Teraz my powinniśmy ocenić całokształt konsekwencji pracy tej instytucji – stwierdziła.

Kruk przyznała, że ma żal do KRRiT, bo instytucja ta nie zareagowała na to, że "utraciliśmy media publiczne w zakresie programowym", a także za to, że "nie podjęła działań w zakresie finansowania mediów".

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze