Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Królikowska-Avis: W brytyjskiej Izbie Lordów rządzi ideologia Marksa i Coca-Coli

AS 18:50 2 lipca 2018
Telewizja Republika
Gościem Marcina Bąka w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - popołudnie'' była Elżbieta Królikowska-Avis, ekspert ds. brytyjskich – Problem całej procedury brexitowej polega na tym, że rząd jest podzielony mocno na pół. Proszę pamiętać, że premier Theresa May i jej najważniejsi współpracownicy to ci, którzy chcą pozostać w Unii Europejskiej - oceniła.

Elżbieta Królikowska-Avis skomentowała podpisanie przez Elżbietę II aktu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej –  Trzeba pamiętać, że królowa podpisuje dokumenty, które są jej przekładane. Ona jedynie je firmowała, sygnowała te dokumenty, o których najpierw zadecydował naród, suweren - zauważyła.

– Cała ta procedura przeszła od referendum brexitowego, przez Izbę Gmin, przez izbę lordów - dodała. 

– Zwykle tak jest, że co ustali izba gmin, to potem popsuje to lewicowa Izba Lordów, a tutaj proszę bardzo - podkreśliła Elżbieta Królikowska-Avis. 

Ekspert ds. brytyjskich zauważyła, że w przeszłości Izba Lordów skutecznie blokowała inicjatywy prawej strony sceny politycznej – W tej chwili wciąż jeszcze przeprowadza się legalnie, za darmo aborcję do 6 miesiąca. (…) Kiedy konserwatyści chcieli obniżyć legalność przeprowadzania aborcji z 6 do 5 miesięcy, ustawa nie przeszła - wspomniała. 

– W Izbie Lordów rządzi ideologia Marksa i Coca Coli. To jest taka komercjalizacja tej izby - lobbing, załatwienie swoich spraw - oceniła. 

Królikowska-Avis opowiedziała także o tym, co brytyjska prasa pisze o ostatnim szczycie Unii Europejskiej – Brytyjska prasa pisze, że państwa Wyszehradu zbudowały swoją agendę i podbudowały swoje ego, że jeżeli tym razem się udało, to dalej będą mogli lobbować na rzecz swojej agendy w przyszłości - powiedziała. 

– Prasa pisze też, że Włosi byli bardzo zadowoleni z tego, że wreszcie nie czują się sami z tym tsunami migrantów. Media brytyjskie zauważyły, że nie mówiło się prawie w ogóle o Brexicie - cóż nic dziwnego. W tym momencie Brytyjczycy nie są zainteresowani kwestią migrantów, bo niedługo sami będą musieli się zajmować tą sprawą, bo te unijne regulacje nie będą ich obowiązywać - stwierdziła w Telewizji Republika. 

– Problem całej procedury brexitowej polega na tym, że rząd jest podzielony mocno na pół. Proszę pamiętać, że premier Theresa May i jej najważniejsi współpracownicy to ci, którzy chcą pozostać w Unii Europejskiej - podkreśliła. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze