Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kres rosyjskiej propagandy? Bruksela przeznacza milion euro na walkę z Putinem

am 21:26 24 listopada 2017
Do 2020 roku Unia Europejka ma zamiar przeznaczyć ponad milion euro przeciw walce z rosyjską propagandą. To pierwsza poważna kwota, którą Unia przeznaczy na kremlowskie dezinformacje.

Jak donosi RMF FM, "chodzi o wsparcie na razie niewielkiej, bo liczącej zaledwie 14 osób, grupy ekspertów w Brukseli, która przeciwdziała rosyjskim kłamstwom i wpływaniu przez Kreml na politykę krajów Unii".

Wpływ rosyjskiej propagandy odnotowano w kwestiach dotyczących Brexitu, Katalonii oraz umów stowarzyszeniowych z Ukrainą.

– Brukselska grupa wykonuje bardzo pożyteczną pracę - komentuje decyzje Wspólnoty eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości, Anna Fotyga.

 Ponad rok temu w Parlamencie Europejskim Anna Fotyga zaprezentowała raport "Rosja działa w sferze propagandy jak Państwo Islamskie". Komisja ds. zagranicznych Parlamentu Europejskiego przegłosowała go wówczas większością głosów. Raport demaskował rosnącą w Europie aktywność Rosji, która dąży do zwiększenia swoich wpływów i hegemonii. Obnażał również rosyjskie kłamstwa na temat krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które Moskwa prezentuje jakoby miały należeć do tradycyjnej strefy wpływów Rosji, w celu osłabienia ich suwerenności.

Źródło: niezalezna.pl, rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze