Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kreml odpowiada na sankcje: są niczym innym, jak ingerencją w sprawy wewnętrzne Rosji

IO 11:52 3 marca 2021
Fot. PAP/EPA/SERGEI KARPUKHIN / POOL
Nowe sankcje USA i Unii Europejskiej wobec Rosji, które objęły szefów resortów siłowych, są ingerencją w wewnętrzne sprawy kraju - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa przygotuje w odpowiedzi swoje sankcje.
Zachodnie sankcje są niczym innym, jak ingerencją w sprawy wewnętrzne Rosji" - powiedział przedstawiciel Kremla.
- Wszelkie podobne ograniczenia uznajemy za absolutnie nie do przyjęcia - podkreślił. Ocenił, że stosunki Rosji z UE i USA są w opłakanym stanie", a sankcje jeszcze bardziej szkodzą tym relacjom.

Pieskow zapowiedział, że Moskwa będzie działać na zasadzie wzajemności, „z której w stosunkach międzynarodowych nie można zrezygnować". Odpowiednie resorty przedstawią władzom Rosji projekt sankcji będących odpowiedzią na zachodnie restrykcje.

- Uzgodnimy sankcje (...), zostaną one zatwierdzone, a następnie - ogłoszone i poinformujemy o nich naszych oponentów - powiedział Pieskow.

Zarzuty pod adresem rosyjskich służb specjalnych o próbę otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego przedstawiciel Kremla określił jako bezpodstawne i „oburzające".

Stanowisko Kremla na temat otrucia Nawalnego

- Jeśli amerykańscy koledzy mają jakieś konkretne dowody, to powinni pewnie podzielić się z nami tymi dowodami, w celu ujawnienia okoliczności - oświadczył Pieskow. Jeśli zaś - kontynuował - UE i USA „świadomie ukrywają posiadane dowody", to oznaczy, że „albo celowo ukrywają" kulisy wydarzeń wokół Nawalnego, albo „rozmyślnie czynią przeszkody w ustaleniu prawdy" - mówił rzecznik prezydenta Władimira Putina.

- Ogółem możemy tylko wyrazić ubolewanie, że nasi - w tym wypadku - oponenci uciekają się do takich metod, które mają absolutnie destrukcyjny wpływ na relacje dwustronne - oświadczył Pieskow.

Tego samego dnia weszły w życie sankcje uzgodnione przez kraje UE w związku z próbą otrucia i uwięzieniem Nawalnego. Unia nie zdecydowała się przy tym na restrykcje wobec rosyjskich oligarchów, co postulowali współpracownicy Nawalnego.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze