Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kreml mówi otwarcie: Polska stanie się głównym celem rosyjskich rakiet! ZOBACZ FILM!

sm 22:42 29 maja 2018
Polska proponuje USA umieszczenie na swoim terytorium dywizji pancernej i gotowa jest wydać na ten cel do 2 mld dolarów. Tak wynika z dokumentu opublikowanego przez polskie media. „Jeśli pomysł Warszawy zostanie zrealizowany, Polska stanie się jednym z głównych celów rosyjskich rakiet” – oświadczył Kreml.

15-20 tysięcy – tylu żołnierzy tworzy amerykańską dywizję. Dokument z propozycją rozlokowania w Polsce na stałe amerykańskiej jednostki pancernej MON wysłało do Waszyngtonu w listopadzie.

Amerykańskie bazy wojskowe miałaby powstać w centrum kraju – Bydgoszczy i Toruniu. W dokumencie szczegółowo opisano infrastrukturę, którą planuje się stworzyć: koszary, lotniska, a nawet szkoły i szpitale.

– Polski rząd, dążąc do rozlokowania u siebie amerykańskiej dywizji pancernej, chce wzmocnić swoje bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo swoich sąsiadów w związku z zagrożeniem ze strony Federacji Rosyjskiej – mówi analityk portalu defence24.pl Paweł Fleischer.

Stała obecność amerykańskich wojskowych jest niezbędna do obrony korytarza suwalskiego – to stukilometrowy przesmyk między granicą Białorusi i obwodem kaliningradzkim, po zajęciu którego Rosja może oddzielić kraje bałtyckie od reszty członków NATO.

Moskwa na plany Warszawy zareagowała szybko i negatywnie.

– Założenie stałej bazy NATO czyni Polskę jednym z głównych celów w wypadku potencjalnego konfliktu. Lokując bazę, Polska staje się obiektem kontruderzenia – oświadczył Władimir Dżabarow z Komitetu Spraw Międzynarodowych Rady Federacji Rosyjskiej.


Źródło: bielsat.eu

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze