Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraska: przygotowujemy się na trzecią falę koronawirusa

JD 11:57 28 listopada 2020
Zdjęcie ilustracyjne.PAP/Grzegorz Michałowski
Przygotowujemy się na trzecią falę zakażeń koronawirusem, która może nastąpić w styczniu i lutym. To okres typowo grypowy, więc ryzyko zachorowania może być większe — powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

— My się na tę falę niestety przygotowujemy, bo eksperci też o tej trzeciej fali mówią, mniej więcej w okresie stycznia i lutego, dlatego też jest budowa tych szpitali tymczasowych, które teraz na pewno nie będą uruchamiane, bo na razie aż tylu tych zakażeń nie ma, ale musimy być przygotowani na ewentualność trzeciej fali — powiedział Kraska na antenie Polsat News.

Zapytany, czy Polacy będą mogli spędzić Sylwestra tak jak zazwyczaj, odpowiedział:
— Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić, tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili.

W sprawie ferii zimowych w jednym terminie dla całego kraju, Kraska podkreślił, że "W tym wyjątkowym roku musimy ograniczyć nasze wyjazdy do minimum, spędzić ferie w domu. To była trudna dla nas decyzja, ale pobudki za nią stojące są epidemiologiczne i zdrowotne"

Wiceminister podkreślił, że warto zgłaszać się do lekarza jak najszybciej.

— Czekają aż będą tak duże, że jest już za późno i trafiają do szpitala w bardzo ciężkim stanie. To dlatego mamy tak wiele zgonów. W tej chorobie w pewnym momencie dochodzi do załamania stanu zdrowia, dlatego, jeśli coraz gorzej się czujemy — nie czekajmy — powiedział wiceminister Kraska.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia podało liczbę nowych zakażeń koronawirusem u kolejnych 15 178 osób; zmarło 599 chorych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze