Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraska: nauczyliśmy się żyć z koronawirusem

ASy 7:31 11 września 2020
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaPAP/Piotr Nowak
W czwartek w senacie głos zabrał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Jesteśmy już na innym etapie epidemii koronawirusa, nauczyliśmy się z nim żyć i zachowujemy się inaczej niż w marcu i kwietniu – zauważył. Wiceminister mówił także o strategii działań w celu ochrony zdrowia, dostępności świadczeń zdrowotnych oraz zapowiedział, że szczepionka może być dostępna na przełomie nowego roku.

W trwającej ponad trzy godziny dyskusji Kraska przypomniał, że pandemia wprowadziła wiele zawirowań w służbie zdrowia, szczególnie w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych.

- W tej chwili większość placówek medycznych wróciło do udzielania świadczeń w pełnym zakresie – zapewnił.

Co do strategii, wiceminister wyliczał, że zakłada ona m.in. odejście od koncepcji szpitali jednoimiennych, utworzenie trzech poziomów zabezpieczenia szpitalnego, czy rozbudowę sieci mobilnych punktów wymazów.

Kraska podkreślił, że w dalszym ciągu będą promowane zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego – dystans społeczny, zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych.

W kluczowej kwestii szczepień na grypę w obliczu pandemii wiceminister zdrowia oświadczył, że szczepionki na grypę są systematycznie uzupełniane, a zamawianie ich odbywa się z dwuletnim wyprzedzeniem.

- Kto będzie chciał zaszczepić się na grypę, ten będzie mógł tego dokonać bez problemu – zapewnił.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze