Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraków: darmowa komunikacja miejska. Normy smogowe przekroczone o kilkaset procent

AR 10:35 11 stycznia 2021
W związku z bardzo złą jakością powietrza, Kraków wprowadził bezpłatną komunikację miejską.pixabay.com
Normy jakości powietrza w większości woj. śląskiego zostały przekroczone o kilkaset procent. W związku z obniżeniem norm smogowych, władze Krakowa 11 stycznia wprowadziły bezpłatną komunikację miejską.

- W większości dużych miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii czujniki Airly wskazują przekroczenie normy pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. W Rybniku są przekroczenia o 137 proc., a niewiele mniej (136 proc.) w powiecie bieruńsko-lędzińskim - informuje "Dziennik Zachodni". W Gliwicach z kolei skażenie PM2,5 wynosi 564 proc. normy, z kolei stężenie PM10 - 807 proc. W Zabrzu dane de wynoszą 519 proc. (PM2.5) i 422 proc. (PM10).

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza m.in. dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze lub z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, powinny unikać przebywania na powietrzu

W związku z bardzo złą jakością powietrza, władze Krakowa 11 stycznia wprowadziły bezpłatną komunikację miejską.

Usługa będzie obowiązywać "na terenie Krakowa i gmin sąsiadujących, do których kursują autobusy aglomeracyjne". Dopuszczalne normy smogowe już teraz zostały przekroczone trzykrotnie. Tendencja ma się utrzymywać w najbliższych dniach.

Źródło: Kraków PL, Dziennik Zachodni

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze