Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Krajewski o fundacji Otwarty Dialog: na politykach spoczywa wyjątkowa odpowiedzialność, aby nie uwiarygadniać takich podmiotów!

M.N. 18:14 25 kwietnia 2019
Telewizja Republika
Ta sytuacja pokazuje, jak każdy obywatel powinien mieć oczy szeroko otwarte i zwracać uwagę na to czy chce wspierać organizacje, które po jakimś czasie będą działać na niekorzyść państwa. To jest ogromna przestroga na przyszłość – mówił na antenie Telewizji Republika poseł Jarosław Krajewski, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych (PiS).

Brytyjski "The Times" poinformowała, że Fundacja Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej prała brudne pieniądze wykorzystywane dla służb Rosji. Przez szkockie firmy i polską fundację miało przejść ok. 1,5 mln funtów.

Ten artykuł przypomniał ten problem i osoby pani Kozłowskiej i pana Kramka. Sprawa ma głębszy wymiar. ABW prowadzi śledztwo na zlecenie prokuratury w tej sprawie. (…) Dzisiejsze posiedzenie sejmowej komisji ds. służb specjalnych było niejawne i zamknięte. W tym samym czasie trwało jawne posiedzenie komisji ds. UE, na której również przedstawiono wszelkie informacje w tej kwestii – tłumaczył nam poseł Krajewski. 

Żyjemy w czasach, gdzie funkcjonują rożne organizacje i mamy co do nich wątpliwości, jeśli chodzi o ich finansowanie – podkreślił. 

Poseł PiS przypomniał również kwestię wojny hybrydowej. – Pewne instytucje działają pod płaszczykiem słusznych celów również w państwach na wschód od Polski. 

Żeby ustalenia komisji ds. służb specjalnych były skuteczne muszą być to posiedzenia w tej sprawie niejawne. Tu chodzi o bezpieczeństwo państwa – mówił Krajewski. 

Myślę, że z punktu odpowiedzialności – na politykach spoczywa wyjątkowa odpowiedzialność, aby nie uwiarygadniać takich podmiotów, bo może się to obrócić nie tylko przeciwko państwu, ale również przeciwko samym politykom – dodał.  

Przypomnijmy słynny wpis Kramka - męża wydalonej z Polski Ludmiły Kozłowskiej - zatytułowany był "Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!". Zawierał instrukcje na temat tego, co należy robić, aby obalić polski rząd. 

Tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Państwo nie może być zależne od osób, które chcą prowadzić działalność antyrządową i antypaństwową. (…) Ta paleta jest bardzo szeroka, a cele mogą być różne – również ze strony tych osób, które płacą i finansują tę organizację – wyjaśniał na antenie Telewizji Republika Jarosław Krajewski. 

Jego zdaniem pan Kramek dążył do tego, aby wywołać wielki kryzys w Polsce. – To pokazuje, jak każdy obywatel powinien mieć oczy szeroko otwarte i zwracać uwagę na to czy chce wspierać organizacje, które po jakimś czasie będzie działać na niekorzyść państwa. To jest ogromna przestroga na przyszłość – dodał. 

Przy okrągłym stole edukacyjnym, który rozpocznie się w piątek o 12.00 na PGE Stadionie Narodowym zasiądzie ok. 80 osób

Te reformy, do których chcemy zmierzać są dla mnie bardzo ważne – nie tylko jak dla posła, ale również dla mnie jako ojca – mówił poseł Krajewski.

"Problemy oświaty są problemami, pozostają problemami, które nadal są do rozwiązania, dlatego formuła okrągłego stołu i dyskusji na temat zmian w oświacie jest nadal aktualna. Do tej debaty na temat oświaty w ramach okrągłego stołu oczywiście wszystkich zapraszamy, w tym ZNP" – mówiła dzisiaj rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Twarzą tego strajku stał się pan Broniarz. Straszył i za zakładników wziął dzieci. To były bardzo szkodzące działania i wypowiedzi. (…) W pełni zgadzamy się, że wynagrodzenia nauczyciele powinny rosnąć – powiedział Krajewski. 

Dziękuję tym nauczycielom, którzy pracowali. Cieszę się, że wielu nauczycieli zakończy strajk i wróci do swojej pracy. O reformie edukacji musimy wciąż rozmawiać – dodał. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze