Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraje Azjatyckie: Indie zmagają się z trzecią falą koronawirusa

DZ 8:15 5 listopada 2020
Koronawirus na świecieTwitter H24 (@H24News_)
Epidemia koronawirusa w Indiach wzrosła w czwartek do ponad 50 000 przypadków zakażeń w ciągu doby, głównie w wyniku narastającej trzeciej fali koronawirusa w stolicy.

Ministerstwo Zdrowia zgłosiło również kolejne 704 ofiary śmiertelne w ciągu ostatnich 24 godzin w całym kraju. Zwiększyło to ogólną liczbę zgonów w Indiach do 124.315.

W samym New Delhi odnotowano rekordową liczbę 6842 nowych przypadków zachorowań w ciągu ostatnich 24 godzin. Arvind Kejriwal przyznał w środę, że miasto przechodzi trzecią falę koronawirusa. 

Ministerstwo wiąże wzrost zachorowań w New Delhi z sezonem festiwalowym i ostrzegło, że sytuacja może się pogorszyć z powodu tłoku na targach festiwalowych.

W innych krajach regionu Azji i Pacyfiku:

- Premier Kambodży Hun Sen i czterech ministrów gabinetu przebywało w czwartek w kwarantannie po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Węgier, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Hun Sen na swojej stronie na Facebooku powiedział, że uzyskał wynik negatywny ale będzie przestrzegał krajowych wytycznych dotyczących koronawirusa i pozostanie w kwarantannie przez 14 dni, podczas których nie spotyka się z członkami rodziny ani nie bierze udziału w wydarzeniach publicznych. 

- Chiny zawieszają wjazdy dla większości posiadaczy zagranicznych paszportów zamieszkałych w Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na rosnącą liczbę przypadków zachorowań na COVID-19 na Wyspach. Zawieszenie obejmuje osoby posiadające wizy lub zezwolenia na pobyt wydane przed 3 listopada. Wyjątkiem są wizy dyplomatyczne i służbowe. 

Chiny w dużej mierze powstrzymały rozprzestrzenianie się koronawirusa w kraju, ale nadal odnotowują importowane przypadki, w tym kolejne 20 zgłoszonych w czwartek. Chiny wymagają od wszystkich przybywających do kraju dwutygodniowej kwarantanny.

- Sri Lanka jest w trakcie drugiej fali koronawirusa. Mimo to władze planują znieść stan pandemii wprowadzony w niektórych częściach kraju, mówiąc, że ludzie sami powinni wziąć odpowiedzialność za unikanie zarażenia się koronawirusem. Dowódca armii Shavendra Silva kieruje grupą zadaniową ds. COVID-19 i mówi, że prezydent Gotabaya Rajapaksa jest zainteresowany zniesieniem godziny policyjnej obowiązującej w części kraju. Silva mówi też, że gospodarka kraju nie jest w stanie wytrzymać ciągłego zamknięcia zwłaszcza, że właściciel małych firm już bardzo mocno ucierpieli.

Źródło: independent.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze