Kowalkiewicz i Grabowski zostali zawodnikami UFC

facebook.com/invictafightingchampionship

Damian Grabowski i mistrzyni KSW, Karolina Kowalkiewicz podpisali kontrakty z UFC. Amerykańska federacja jest największą organizacją MMA na świecie i skupia w swoich szeregach najlepszych zawodników globu.

Karolina Kowalkiewicz została mistrzynią KSW, wygrywając żeński turniej w połowie 2013 roku. W finale 29-latka pokonała Martę Chojnowską przez duszenie zza pleców już w 71. sekundzie walki. Od tamtej pory, niepokonana zawodniczka wygrała między innymi z Jasminkę Cive, Mizuki Inoue i Kalindrą Farią, dzięki czemu jej aktualny bilans to siedem zwycięstw w siedmiu pojedynkach. Polka będzie walczyć w kategorii słomkowej, której mistrzynią jest Joanna Jędrzejczyk.

Kolejny nabytek UFC, Damian Grabowski to weteran polskiej sceny MMA. "The Polish Pitbull" rozpoczął karierę w 2007 roku i od tamtej pory zawalczył w dwudziestu dwóch walkach, przegrywając zaledwie dwa razy. Grabowski był mistrzem rosyjskiej federacji M-1 Global i pokonywał w swojej karierze takich zawodników jak Michał Kita, Kenny Garner czy Konstantin Gluhov.