Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kostrzewa-Zorbas o rozejmie: Przygotowanie do kolejnego uderzenia Rosji

mk 19:56 5 września 2014
telewizja republika
– Rozejm roysjko-ukraiński podpisany na Białorusi może służyć do przygotowania kroku dalej, czyli kolejnego uderzenia – stwierdził politolog i publicysta tygodnika WSieci dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

Jednak w pierwszej kolejności gość Michała Rachonia oceniał szczyt NATO w Newport.

– Trudno z entuzjazmem mówić o tym szczycie. Jednak najważniejsze jest utworzenie czegoś w rodzaju placówek NATO na wschodnich granicach Sojuszu – mówił politolog.

Zdaniem Kostrzewy-Zorbasa to może być przygotowanie do przekroczenia progu, czyli do zakwestionowania porozumienia z Rosją – tzw. aktu założycielskiego rady NATO-Rosja. – Co najgorsze, to porozumienie jest nie tylko papierowe, bo tkwi też w mentalności członków NATO – ocenił politolog. – Mimo wszystko o tej umowie nie było szczególnych rozmów. To dobra informacja dla przede wszystkim dla Rosji – dodał.

Według Grzegorza Kostrzewy-Zorbasa rozejm roysjko-ukraiński podpisany na Białorusi może służyć do przygotowania kroku dalej, czyli kolejnego uderzenia. – Rosji chodzi o stopniowe uznanie podmiotowości okupowanych obszarów poprzez podpisywanie kolejnych porozumień –  skwitował. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze