Kosmiczny Lewandowski przyznał się do „uzależnienia”

twitter.com/lewy_official

Robert Lewandowski zachwycił wczoraj cały piłkarski świat. W meczu Ligi Mistrzów strzelił aż 4 bramki. Sam w mediach społecznościowych stwierdził, że „jest uzależniony”...

- Muszę wyznać, jestem uzależniony od zdobywania bramek - napisał Robert Lewandowski na Twitterze.

Polak we wtorek znów zadziwił świat, kiedy w odstępie 15 minut zdobył cztery bramki dla Bayernu Monachium w meczu Ligi Mistrzów z Crveną Zvezdą Belgrad.

Lewandowski w tym sezonie wyjątkowo zachwyca. W barwach Bayernu zagrał w 20 meczach i zdobył w nich 27 goli. Do tego dochodzą cztery bramki w sześciu meczach reprezentacji Polski. Łącznie daje to imponujący bilans - 31 bramek w 26 występach.

W Belgradzie polski snajper pierwszą bramkę ustrzlił w 53. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Kolejne gole dołożył w 60., 64. i 68. - zmieniając wynik z 1:0 na 5:0 dla mistrzów Niemiec.

Ostatecznie Bayern wygrał 6:0.

Kapitanowi reprezentacji Polski już po raz drugi w karierze udało się zdobyć cztery gole w jednym spotkaniu Champions League. Poprzednio dokonał tego jeszcze w barwach Borussii Dortmund, a jego "ofiarą" w kwietniu 2013 roku był Real Madryt. Jest drugim piłkarzem w historii, który ma na swoim koncie dwa mecze Ligi Mistrzów w którym zaliczył 4 trafienia.