Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kosiński: To za rządów PO-PSL, prezydent Stanów Zjednoczonych użył sformułowania "polskie obozy śmierci"

am 8:24 19 lutego 2018
Telewizja Republika
Gościem Jacka Ożóga w porannym programie "Polska na Dzień Dobry" był publicysta, redaktor portalu telewizjarepublika.pl Mateusz Kosiński. – Pierwszego dnia prezydent spotkał się z Polakami, mieszkającymi na Litwie. Polsce działacze zostali przez prezydenta Dudę odznaczeni. Jest tam problem z edukacją, maturami. Pisownia dwujęzyczna już kilka lat temu została zakazana. Ma być powołana specjalna komisja, która zajmie się tymi kwestiami – relacjonował wizytę na Litwie.

Język polski na Litwie

– Warto podkreślić, że wizyta była długa. Pierwszego dnia prezydent spotkał się z Polakami, mieszkającymi na Litwie. Polsce działacze zostali przez prezydenta Dudę odznaczeni. Jest tam problem z edukacją, maturami. Pisownia dwujęzyczna już kilka lat temu została zakazana. Ma być powołana specjalna komisja, która zajmie się tymi kwestiami - wyjaśnił.

– Trzeciego dnia doszło do spotkań plenarnych między stroną polską i litewską. Jeśli Litwa dołączy się do projektu Trójmorza, nie odbędzie się to kosztem Niemiec. Poprzez polepszenie relacji z Polską, nie popsują swoich stosunków z naszymi zachodnimi sąsiadami - tłumaczył Kosiński.

Spór polsko-izraelski

– Napawa mnie ten temat smutkiem. Pytanie jak długo mamy tłumaczyć oczywiste rzeczy. Zaniedbanie naszej racji historycznej doprowadziło do sytuacji, że dziennikarzowi biją brawo, który sugeruje, że byliśmy sprawcami - dodał.

Wypowiedź Mateusza Morawieckiego

– Wypowiedź była prawdziwa. W kwestii moralnej się zgadzam. Świetny czas, świetne miejsce. W najbliższych dniach nasz wizerunek traci, ale na dłuższą metę stajemy się coraz silniejsi. Należy poszukiwać dobrych stron. Komentarz Donalda Tuska, który pisał o tym, że dziś najwięcej mówi się o polskiej winie, jest zgoła niepoważny - podkreślił.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze