Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kosiniak-Kamysz oburzony klipem Hołowni. "Usuń ten film"

JJ 8:36 6 lutego 2020
Telewizja Republika
– Drwiąc z katastrofy smoleńskiej nie tylko pogłębiasz podziały, które przecież obaj chcemy zasypywać, ale rozdrapujesz wciąż niezagojone rany bliskich ofiar- zwrócił się do Szymona Hołowni lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Chodzi o szokujący klip, który Szymon Hołownia, niezależny kandydat na prezydenta, zamieścił wczoraj w internecie. Dziennikarz TVN zniesmaczył wielu internautów, drwiąc z katastrofy smoleńskiej.

W filmie Hołownia mówi m.in. o trosce o środowisko. Kandydat na prezydenta zapowiada, że będzie „walczyć o każde drzewo, nie tylko o jedno”. W tym właśnie momencie na ekranie pojawia się brzoza, a następnie- papierowy samolocik.

Część komentatorów jednoznacznie zinterpretowało ten fragment jako kpinę z katastrofy smoleńskiej. Klip oburzył m.in. przewodniczącego PSL i kandydata tej partii na prezydenta RP, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

– Szanowny @szymon_holownia, usuń proszę ten film- napisał na Twitterze polityk.

– Drwiąc z katastrofy smoleńskiej nie tylko pogłębiasz podziały, które przecież obaj chcemy zasypywać, ale rozdrapujesz wciąż niezagojone rany bliskich ofiar. Wiem, że wiesz jak się zachować- podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Do dyskusji włączył się poseł Koalicji Obywatelskiej, Bartłomiej Sienkiewicz. 

– Bardzo tani sposób umizgu do elektoratu PiS. Władku, takiego symetryzmu na fundametalnym kłamstwie smoleńskim PiS po Tobie się nie spodziewałem.

Nadal z szacunkiem i sympatią (ale krytycznie) - Bartek Sienkiewicz- zwrócił się do lidera PSL. Na wpis Sienkiewicza, podobnie żenujący jak klip Hołowni, odpowiedział rzecznik Ludowców, Miłosz Motyka, przypominając, że również Barbara Nowacka- posłanka Koalicji Obywatelskiej i córka byłej wicepremier, posłanki na Sejm RP VI kadencji, Izabeli Jarugi Nowackiej, która również zginęła w katastrofie smoleńskiej.

– Proszę to samo napisać swojej koleżance klubowej. Albo lepiej skasować te bzdury- odpisał Sienkiewiczowi Motyka. Jak na klip kandydata na prezydenta zareagowała wspomniana polityk Koalicji Obywatelskiej?

– Panie @szymon_holownia Pan poważnie sprowadza tragiczną smierć 96 osób do papierowego samolociku i walki o jedno drzewo?-zwróciła się do Hołowni Barbara Nowacka.

Nasuwa się pytanie, czy nikt ze sztabowców Szymona Hołowni nie zwrócił uwagi, jak bardzo jest to żenujące i niesmaczne. Choć w sumie czego się spodziewać po kandydacie wspieranym przez ludzi Donalda Tuska?

 

 

 

 

 

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze