Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kościół wspiera szpitale. Pieniądze na respiratory i środki ochronne

M.N. 13:13 9 kwietnia 2020
pixabay.com
Księża archidiecezji katowickiej w ramach tzw. jałmużny postnej zebrali 400 tys. zł dla szpitali w Tychach, Mikołowie i Chorzowie. Pieniądze trafią m.in. na zakup respiratorów i środków ochronnych dla pracowników i pacjentów tych placówek.

Na początku kwietnia metropolita katowicki abp Wiktor Skworc poprosił, by każdy kapłan archidiecezji katowickiej złożył jałmużnę postną w minimalnej wysokości 500 zł na rzecz wsparcia działań służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Takie ofiary, składane na konkretny cel przez duchowieństwo podczas Mszy Krzyżma świętego w Wielki Czwartek, mają w archidiecezji długą tradycję.

 
Z zebranych w ten sposób 400 tys. zł po 150 tys. zł otrzymają jednoimienny szpital zakaźny w Tychach oraz szpital św. Józefa w Mikołowie, a 100 tys. zł trafi do szpitala specjalistycznego w Chorzowie. W Wielki Czwartek ekonom archidiecezji katowickiej przelał środki na konta tych placówek.

- Pieniądze te zostały przekazane do dyspozycji dyrektorów wspomnianych szpitali. Oni wiedzą najlepiej, jak je we właściwy sposób zagospodarować. Będąc na pierwszej linii frontu, wiedzą, czego obecnie najbardziej im potrzeba w leczeniu pacjentów, ale także w zapewnieniu ochrony i bezpieczeństwa osobom, które zajmują się chorymi – powiedział rzecznik metropolity katowickiego ks. Tomasz Wojtal.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze