Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kościół po anglikańsku? Biskup wziął ślub ze swoim... partnerem. Pobłogosławiła ich arcybiskupka

pmb 18:49 9 stycznia 2019
Zrzut ekranu ze strony/toronto.anglican.ca
Biskup Kevin Roberson i jego partner Mohan Sharma wzięli ślub w katedrze św. Jakuba w mieście Bury St Edmund w Wielkiej Brytanii. Na uroczystości byli obecni... dzieci pary oraz rodzina i przyjaciele. Środowiska LGBT nie kryją zadowolenia z takiego obrotu spraw.

„Diecezja Toronto składa gratulacje biskupowi Kevinowi Robertsonowi i panu Mohamowi Sharma, którzy pobrali się dzisiaj w katedrze św. Jakuba w obecności dwójki swoich dzieci, rodziny i przyjaciół. Życzymy im dużo radości w ich małżeństwie” – czytamy na stronie diecezji.

Według oficjalnych informacji związek został pobłogosławiony zgodnie ze wszystkimi wytycznymi, typowymi dla ślubów par heteroseksualnych.

Jak czytamy w opisie, mężczyźni „związali się ze sobą” w 2009 roku. W 2016 roku zgłosili się do diecezji, aby ta zezwoliła na ślub, który odbył się w katedrze św. Jakuba.

Kościół anglikański w Kanadzie nie wydał ostatecznego zezwolenia na obrzędy małżeńskie osób tej samej płci. Z tego względu ślub obu mężczyzn odbył się w Wielkiej Brytanii.

Źródło: toronto.anglican.ca/nczas.com

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze