Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kościół będzie pomagał ofiarom seksualnych nadużyć. Abp Gądecki: Powstaną specjalne ośrodki

mk 15:55 25 sierpnia 2014
episkopat.pl
– Przynajmniej cztery kościelne ośrodki pomocy dla ofiary nadużyć seksualnych powstaną wkrótce w różnych częściach Polski – zapowiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Zagadnienie przemocy seksualnej wobec nieletnich w Kościele było jednym z tematów obrad Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. Podsumowano na niej poświęconą temu problemowi międzynarodową konferencję, która w czerwcu odbyła się w Krakowie. Po raz pierwszy w Polsce została wówczas odprawiona liturgia pokutna za grzechy pedofilii w Kościele.

Księża biskupi zadeklarowali też wsparcie dla krakowskiego Centrum Ochrony Dziecka, założonego w Krakowie przez o. Adama Żaka, koordynatora ds. ochrony dzieci i młodzieży przy KEP.

Ośrodki, których powstanie zapowiedział abp Gądecki, mają być czymś w rodzaju terenowych oddziałów Centrum. Przewodniczący KEP wyjaśnił, że ośrodki te zbierałyby pytania i zgłoszenia osób poszkodowanych oraz petycje ofiar. – Żeby każdy, kto czuje się ofiarą i faktycznie jest ofiarą mógł zgłosić się do tego punktu i można było z nim przeprowadzić wstępne rozmowy, dotyczące jego statusu, możliwości leczenia i pomocy – powiedział arcybiskup.

Jeszcze jesienią biskupi mają otrzymać od o. Żaka projekt statutów ośrodków oraz założenia finansowania tych placówek.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze