Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koronawirus wciąż zagraża Chinom!

M.N. 11:57 3 kwietnia 2020
pixabay.com
Mieszkańcy Wuhan, miasta w środkowych Chinach, w którym rozpoczęła się pandemia koronawirusa, powinni wzmocnić środki ochrony osobistej i unikać wychodzenia na zewnątrz bez potrzeby - powiedział szef miejscowej organizacji Partii Komunistycznej Wang Zhonglin. Podobne środki ostrożności obowiązują w całych Chinach.

Według oświadczenia Wang Zhonglina opublikowanego w piątek przez władze miasta istnieje wciąż duże ryzyko odrodzenia się epidemii, zarówno z powodu zagrożeń wewnętrznych, jak i zewnętrznych. 

Dlatego konieczne jest - dodał - utrzymanie w mocy posunięć zapobiegawczych i kontrolnych.

Władze Wuhan zamierzają 8 kwietnia rozluźnić ograniczenia w podróżowaniu do i z miasta oraz w przemieszczaniu się na jego terenie, ale Wang ostrzegł, że dzielnice mieszkalne powinny nadal utrzymać środki ostrożności.

 

Jak poinformowała agencja Xinhua, w najbliższą sobotę naród odda hołd "męczennikom, którzy zginęli w walce z pandemią". Przez 3 minuty od godz. 10 rano czasu miejscowego (3 nad ranem czasu polskiego) w całym kraju uruchomione zostaną syreny alarmowe, a pociągi, statki i samochody włączą sygnały dźwiękowe.

Reuter zauważa, że mimo oznak słabnięcia pandemii, również władze centralne w Pekinie zalecają zachowanie czujności i utrzymanie środków ostrożności, bowiem codziennie notowane są dziesiątki nowych przypadków COVID-19 wśród podróżnych przybywających z zagranicy.

Znaczny spadek nowych zachorowań w Chinach kontynentalnych, będący rezultatem drastycznych restrykcji, pozwolił na stopniowe odradzanie się produkcji przemysłowej, ale nie ustają obawy przed drugą falą epidemii.

 

Źródło: Reuters, PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze