Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koronawirus w publicznym szpitalu w Katowicach

sm 9:13 26 marca 2020
fot. Wikimedia Commons
Ponad 20 pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zostało objętych kwarantanną po tym, jak u jednego z pacjentów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jak podała w czwartek placówka, starszy mężczyzna został już przekazany do szpitala zakaźnego w Raciborzu. W oddziale chorób wewnętrznych i hematologii onkologicznej, gdzie był leczony, zarządzono dezynfekcję, a ponad 20 pracowników szpitala objęto kwarantanną. Ich obowiązki przejmie personel innych oddziałów szpitala.

 

Mieszczący się przy ul. Francuskiej szpital to jeden z czołowych ośrodków leczenia hematoonkologicznego w Polsce. Jak zapewnia dyrektor placówki dr Włodzimierz Dziubdziela, leczenie pacjentów z chorobami onkologicznymi to priorytet szpitala w obecnej, trudnej sytuacji i odbywa się ono tak, jak dotychczas. Odbywają się przyjęcia takich pacjentów na oddziały szpitala, przeprowadzane są operacje i zabiegi, bez zmian pracują opiekujące się nimi poradnie.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze