Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koronawirus szaleje, a Bruksela zajmuje się... Netflixem

JJ 9:37 20 marca 2020
Pixabay, CC0
Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton w obliczu pandemii koronawirusa zaapelował do Netflixa i YouTube, aby ze względu na to wydarzenie… obniżyły jakość oferowanych seriali i filmów.

W ocenie brukselskiego urzędnika, obniżenie jakości seriali z wysokiej rozdzielczości (HD) do standardowej (SD) mogłoby zmniejszyć ryzyko przeciążenia sieci.

Tego typu żądania Breton wysuwa w momencie, gdy pogłębia się światowy kryzys związany z pandemią, a w takich krajach jak Hiszpania czy Włochy umierają codziennie setki osób.

Polscy politycy są nastawieni krytycznie do propozycji komisarza. W rozmowie z tvp.info poseł Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Joński zwrócił uwagę, że w obecnej sytuacji tego typu propozycje są niepoważne.

– Debata dzisiaj na temat Netflixa i oglądania filmów, kiedy ludzie na koniec miesiąca będą mieli połowę pensji czy, niektórzy, już dostali wypowiedzenia z pracy, jest po prostu mało poważna- ocenił Joński. Podobne zdanie w tej sprawie ma polityk PiS, Jan Mosiński:

– Komisja Europejska zajmuje się błahostkami zamiast zająć się konkretną pomocą Włochom, żeby się uporali z tym szalejącym wirusem, który zbiera bardzo smutne żniwo. Bruksela powinna przygotować konkretny pakiet wspólnych działań, a nie zajmować się jakąś platformą, która oferuje filmy i seriale- stwierdził.

 

 

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze