Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kornik zdemaskował podwójne standardy Europy! Szyszko o wycince w Niemczech: Respektują jedynie prawo w zakresie Natury 2000

am 10:09 18 sierpnia 2018
Gazeta Polska
"Ponad połowa bawarskich lasów jest zagrożona" – informują niemieckie media. Rozporządzenie wycinki drzew na terenie Niemiec zapewne spędza sen z powiek wszystkich, zaciekłych "ekologów". Do sprawy odniósł się były minister środowiska, prof. Jan Szyszko.

– Mogę powiedzieć jedną rzecz: to, co w tej chwili robią Niemcy - o ile mam dobre informacje - to jest respektowanie prawa i wiedzy w zakresie ekologii i entomologii. Czyli jest to nic innego, jak respektowanie prawa Unii Europejskiej w zakresie Natury 2000 – stwierdził w rozmowie z portalem niezalezna.pl .

– Wg brzmienia wyroku Polska nie udowodniła, że nie będzie straszyła owadów i ptaków - i to jest tylko tyle! Tam nie ma żadnego przecież wyroku, jakichś sankcji, żadnego stwierdzenia, że Polska wycina pierwotną puszczę Europy, czy że wycina nielegalnie - nic na ten temat w wyroku nie ma! – mówił, wyraźnie wskazując na podwójna standardy.

Kornik sieje spustoszenie w niemieckich lasach

Na mapie zagrożeń, sporządzonej specjalnie dla Leśnego Instytutu w Bawarii, widać, że więcej niż połowa drzew jest poważnie zagrożona. Ministerstwo informuje, że szczególnie w południowej części Bawarii niebezpieczeństwo jest tak wysokie.

W artykule opublikowanym na "Welt" można przeczytać jak pracuje maszyna, która może wyciąć nawet 70 drzew dziennie. Jak  wskazują eksperci, takie działanie jest konieczne, żeby nie dopuścić do wymarcia drzew. "Nie mamy zbyt wiele czasu - walka z kornikiem jest pilna" – można przeczytać na stronie.

 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze