Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kornel Morawiecki wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Chcemy naprawdę jedności narodu"

am 13:54 27 marca 2019
Telewizja Republika
"Wystartujemy w wyborach do Parlamentu Europejskiego wspólnie z komitetem „Jedność Narodu” Romualda Starosielca. Jeśli uda się zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia, wystartuję z okręgu dolnośląsko-opolskiego" – zapowiedział Kornel Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej we Wrocławiu, szef partii i koła poselskiego Wolni i Solidarni poseł Kornel Morawiecki zapowiedział, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego ze wspólnej listy z Komitetem Wyborczym "Jedność Narodu".

– Ta nazwa komitetu „Jedność Narodu” jest dla nas zobowiązaniem, ponieważ mamy obecnie w Polsce bardzo silny podział polityczny i społeczny. Z jednej strony Zjednoczona Prawica, z drugiej Koalicja Europejska. Niektórzy mówią, że tylko te ugrupowania wejdą do Parlamentu Europejskiego. Ten podział nas strasznie osłabia, dlatego składamy ofertę, podejmujemy próbę. Zwracamy się do tych Polaków, których ten podział zmęczył. Chcemy naprawdę jedności narodu – zapewnił Kornel Morawiecki. 

Dodał, że ugrupowanie ma program na wybory do PE, w którym dążą do silnej i wielkiej jEuropy.

– Chcemy Europy pierwszej w świecie, wielkiej Europy od Atlantyku do Pacyfiku ze Wschodem, z Rosją, Europy demokratycznej, duchowej, wierzącej w swoją kulturę. Przeszłość europejska jest naprawdę wielka i chcemy ją zachować. Taka wielka Europa będzie stabilizowała świat, dawać pokój z Rosją, a Polska w środku tej Europy ma być spoiwem - spoiwem duchowym, historycznym, geograficznym. To jest nasza główna rola, rola Polski i chcemy ją wypełniać – powiedział Morawiecki.

– Wystartujemy, jeśli zbierzemy odpowiednią liczbę podpisów. Proszę o poparcie, zachęcam też, by zgłaszać się na nasze listy, bo nie mamy jeszcze wszystkich kandydatów – stwierdził szef Wolnych i Solidarnych. 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze