Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Korea Północna zwróci USA szczątki poległych sprzed ponad 60 lat

AK 11:05 20 czerwca 2018
wikimedia
Dwóch anonimowych dyplomatów USA podało do informacji, że w ciągu kilku dni Korea Północna powinna rozpocząć proces przekazania Stanom Zjednoczonym szczątków amerykańskich żołnierzy poległych w Wojnie Koreańskiej 1950 – 1953.

W pierwszym etapie szczątki mają zostać przekazane do Dowództwa Narodów Zjednoczonych w Korei Południowej. Stamtąd trafią do amerykańskiej bazy Hickam Air Force na Hawajach.

Według jednego z oficjeli, oczekuje się „sporej liczby” szczątek. Odmówił jednak podania dokładnych danych. Urzędnik dodał, że „pozytywna identyfikacja zwłok może zając miesiące”

Prezydent Donald Trump powiedział, że podczas spotkania z Kim Dzong Unem w Singapurze, Korea Północna zgodziła się zwrócić szczątki żołnierzy.

- Rodziny chcą odzyskać szczątki swoich ojców, matek i wszystkich którzy zostali ofiarami tej brutalnej wojny – powiedział Trump

- Kim zgodził się na to bez wahania - dodał

W wyniku Wojny Koreańskiej nadal 7 700 amerykańskich żołnierzy nadal pozostaje zaginionych lub niezidentyfikowanych. Według Pentagonu, dawniej władze Korei Północnej utrzymywały, że posiadają ok 200 ciał poległych. Ponad 36 500 amerykańskich żołnierzy poległo w konflikcie.

Przeniesienie szczątków oznaczałoby pierwszy krok, jaki podjął Kim od szczytu, który może wskazywać na to, że poważnie podchodzi do poprawy stosunków z Waszyngtonem.

Źródło: CNN

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze