Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Korea Północna znów strzela? Kolejne "niezidentyfikowane pociski"

PR 12:40 28 listopada 2019
Kim Dzong Unkremlin.ru
- Korea Północna wystrzeliła dwa niezidentyfikowane pociski rakietowe - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Pociski zostały wystrzelone ze wschodniego wybrzeża Korei Północnej i spadły do Morza Japońskiego. Japonia twierdzi, że pociski nie weszły do jej przestrzeni powietrznej, ani do wyłącznej strefy ekonomicznej. Od ostatniego tesu Korei Północnej minął niespełna miesiąc.

 

Trzy dni temu Korea Północna przeprowadziła ćwiczenia artyleryjskie na wyspie w pobliżu granicy morskiej z Koreą Południową. W ostatnich miesiącach Pjongjang przeprowadził kilka testów rakietowych. Armia Korei Południowej wielokrotnie wzywała Północ, by ta powstrzymała się od prób, które "nie pomagają" w redukcji napięć na Półwyspie Koreańskim.

Od kilku tygodni w negocjacjach nuklearnych między Koreą Północną a USA panuje impas. Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un dał Stanom Zjednoczonym czas do końca roku na zmianę ich stanowiska w rokowaniach. W połowie listopada Pjongjang oświadczył, że kolejny szczyt ze Stanami Zjednoczonymi byłby "bezużyteczny", chyba że Waszyngton zaoferowałby ustępstwa w negocjacjach nuklearnych.

Dotychczas Kim Dzong-Un i Donald Trump spotkali się trzy razy. Prócz tegorocznego szczytu w Hanoi, rozmawiali w Singapurze i w strefie zdemilitaryzowanej na Półwyspie Koreańskim.

 

 

Czytaj także:

Cybertruck Tesli nowym samochodem policji w Dubaju? Mają już Bugatti, Ferrari i Bentley'e [ZOBACZ]

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze