Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kopacz: Jedność Grupy Wyszehradzkiej i potępienie agresji – fundamentalne

mg 14:00 19 lutego 2015
telewizja republika
Jedność Grupy Wyszehradzkiej i potępienie polityki agresji jest rzeczą fundamentalną - oświadczyła premier Ewa Kopacz po spotkaniu w Warszawie z szefem rządu Węgier Viktorem Orbanem. Kopacz podkreśliła, że wielki naród, jakim są Ukraińcy, ma prawo decydować o swoim losie.

– Jedność Grupy Wyszehradzkiej i potępienie polityki agresji jest rzeczą fundamentalną, jedność Zachodu, jedność Grupy Wyszehradzkiej jest bardzo ważna – powiedziała Kopacz na wspólnej konferencji prasowej z premierem Węgier.

Kopacz podkreśliła, że Polskę i Węgry zawsze łączyła prawdziwa, a nie tylko przysłowiowa przyjaźń. – Doskonałym tego przykładem jest postać bohatera Polski i Węgier, generała Józefa Bema, w nim splata się wspólnota historii, wspólnota wartości – zaznaczyła szefowa polskiego rządu.

Polska premier powiedziała też, że jest dumna, iż oba nasze kraje po latach niewoli i "przywiezionej ze Wschodu dyktatury" są członkami wspólnoty Zachodu. – W naszej wspólnej historii, Polska i Węgry zawsze traciły, kiedy w polityce międzynarodowej prawo zastępowała siła – podkreśliła.

Kopacz: Rozmowa z Orbanem była szczera i trudna

Szefowa polskiego rządu na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu mówiła, że "kraje takie jak nasze – które także dzięki pomocy z zewnątrz, dzięki wsparciu zachodnich demokracji wybiły się 25 lat temu na niepodległość – mają dług wdzięczności wobec tych, którym odmawia się prawa do niepodległości".

– W szczerej i trudnej rozmowie, tak jak to bywa między przyjaciółmi – kiedy mówi się to, co się myśli, patrząc w oczy - w tej szczerej i trudnej rozmowie oznajmiłam panu premierowi Orbanowi, że jedność państw UE i państw Grupy Wyszehradzkiej wobec sytuacji na Ukrainie ma fundamentalne znaczenie – oświadczyła szefowa polskiego rządu.

Źródło: Telewizja Republika, pap

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze