Kontuzja Łukasza Piszczka. Nie zagra z Irlandią

facebook.com/OfficialLukaszPiszczek

Piłkarz Borussii Dortmund Łukasz Piszczek doznał kontuzji w 30. minucie pierwszego meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn. Reprezentant Polski został sfaulowany przez Francuza Paula Pogbę i nie zdołał wrócić do gry.

Prawy obrońca drużyny z Zagłębia Ruhry występował od pierwszej minuty. Po pół godziny gry, przy stanie 1:1, upadł na murawę po nieczystym wślizgu Pogby, po czym przez kilkadziesiąt sekund zwijał się z bólu, trzymając się za nogę w okolicach stawu skokowego. Służby medyczne udzieliły mu pomocy, ale Piszczek nie był w stanie kontynuować gry. Zmienił go w 32. minucie Matthias Ginter.

W Turynie prowadzenie objęli gospodarze. Po błędzie bramkarza Romana Weidenfellera piłkę do siatki skierował Argentyńczyk Carlos Tevez. Niedługo potem we własnej strefie obronnej poślizgnął się obrońca "Starej Damy" Giorgio Chiellini, a skorzystał z tego Marco Reus, doprowadzając do wyrównania.

Jakub Błaszczykowski ogląda spotkanie z ławki rezerwowych Borussii. Rewanż odbędzie się 18 marca w Niemczech.