Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kontrowersyjny list ambasador USA do Morawieckiego. Staje w obronie TVN-u

AS 17:12 27 listopada 2018
wikimedia.org
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego list dotyczący kontrowersyjnego materiału TVN o środowiskach neonazistowskich w Polsce. Portal TVP INFO opublikował treść listu. Jego treść wydaje się być co najmniej kontrowersyjna. Tłumaczenie zawiera błędy, które pojawiają się w angielskiej wersji listu. List napisany jest w aroganckim, pouczającym stylu, co zdecydowanie nie przystoi ambasadorowi.

Szanowny Panie Ministrze Moraweicki:

Piszę, by wyrazić moje głębokie zaniepokojenie niedawnymi zarzutami, które zostały wysunięte przez członków rządu Polski przeciwko dziennikarzom i zarządowi TVN i Discovery, dotyczącymi materiału śledczego wyemitowanego w programie „Superwizjer” w styczniu 2018 roku o aktywności neonazistów w Polsce. Jak Pan zapewne widział, minister Joachim Brudziński i członek Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie publicznie oskarżyli (przez Twittera) TVN o zainscenizowanie przyjęcia urodzinowego Hitlera pokazanego w programie. To zadziwiające, że te osoby publiczne zaatakowały dziennikarzy wypełniających funkcje niezależnych mediów w tętniącej życiem polskiej demokracji. Rozumiem, że w następstwie pierwszej emisji polskie organy ścigania uruchomiły działania przeciwko członkom ekstremistycznej grupy, która zorganizowała to wydarzenie. To zaskakujące, że członkowie rządu teraz wydają się bardziej zainteresowani rzucaniem wątpliwości co do motywów dziennikarzy i próbują powiązać TVN z ekstremizmem.

Rząd Stanów Zjednoczonych stanowczo stoi po stronie Polski i świata przeciwko nienawiści i ekstremizmowi wyznawanemu przez osobników i grupy gloryfikujących Hitlera i nazistów. Doceniamy również wiele poświęceń dokonanych przez Polskę podczas II wojny światowej. Równie ważne jest to, że patrząc w przyszłość, Stany Zjednoczone i Polska jasno wskazują, że wspólnie popieramy wolność mediów i wolność słowa, fundamenty demokracji. Mam nadzieję, że członkowie waszego rządu powstrzymają się od atakowania, nie mówiąc już o ściganiu, niezależnych dziennikarzy, którzy wyrażają interes publiczny i wzmacniają nasze społeczeństwa.

Z wyrazami szacunku,
Georgette Mosbacher

 

 

 

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze