Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kontrola CBA w warszawskim ratuszu. Śpiewak: Dyrektor Biura Gospodarowania Nieruchomościami ma firmę na boku

ma 10:30 27 kwietnia 2016
Jan Śpiewak, prezes Stowarzyszenia Miasto jest NaszeTELEWIZJA REPUBLIKA
– W tej chwili mamy do czynienia z sytuacją, w której Dyrektor Biura Gospodarowania Nieruchomościami nie prowadzi oświadczeń majątkowych, ma firmę na boku, a jego były zastępca sam sobie oddał kamienicę. Nawet, jeśli nie będziemy zaglądać w szczegóły sprawy, to widzimy, że coś jest nie tak, że to nie powinno tak wyglądać – powiedział przewodniczący Stowarzyszenia "Miasto jest Nasze" Jan Śpiewak, który odniósł się do wczorajszej kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w warszawskim ratuszu.

Agenci CBA w warszawskim ratuszu badają m.in. kwestię reprywatyzacji warszawskich nieruchomości, a także oświadczeń majątkowych dyrektorów. Audyt wykazał, że w mieście od lat nie było takich kontroli. CZYTAJ WIĘCEJ

Zdaniem Śpiewaka, to zupełnie niezrozumiała sytuacja, że dyrektor, który zarabia więcej, niż premier i prezydent nie musi składać oświadczenia majątkowego. – Dowiedziałem się z CBA, że takich urzędników jest bardzo wielu. Połowa ze 130 w ogóle nie składa oświadczeń majątkowych – przyznał. – Jesteśmy stolicą europejskiego kraju, czy bananowej republiki? – pytał prezes stowarzyszenia. Dodał, że taka sytuacja jest "absolutnie niedopuszczalna w jakimkolwiek kraju, który chce uchodzić za demokratyczne państwo prawa”.

– Tę dziką reprywatyzację można by ukrócić i to znacznie. Nawet "Gazeta Wyborcza” nagłaśniała sprawę reprywatyzacji nieruchomości, a prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz udaje, że nic się nie dzieje – przekonywał.

W opinii Śpiewaka prezydent Warszawy miała przynajmniej osiem lat, by rozwiązać sprawę. – Ona rządzi Warszawą dziesięć lat i ponosi pełną odpowiedzialność za to, co się dzieje. Ręce mi opadają – dodał.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze