Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konsultacje ws. rekompensaty dla mediów publicznych. Prezydent spotka się z Jackiem Kurskim i Agnieszką Kamińską

JJ 18:38 27 lutego 2020
Zdj. Marcin Białek / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0), Wikimedia Commons
Prezydent Andrzej Duda ma spotkać się jutro z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską oraz prezesem TVP Jackiem Kurskim. O planowanych rozmowach poinformował rzecznik prasowy prezydenta RP Błażej Spychalski.

Jak mówił Spychalski, Andrzej Duda spotkał się dziś z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Tematem rozmów była ustawa o rekompensacie dla mediów publicznych. Zdaniem części polityków obozu rządzącego, prezydent nie powinien podpisywać ustawy i odesłać ją do Trybunału Konstytucyjnego. Z kolei opozycja domaga się weta.

Prezydent spotkał się dzisiaj także z prezesami regionalnych rozgłośni radia publicznego, a także dyrektorami regionalnych ośrodków telewizji publicznej. Podczas briefingu prasowego rzecznik głowy państwa wyjaśnił, że prezydent rozmawiał w tej sprawie z zainteresowanymi stronami, tj. przedstawicielami mediów publicznych- w tym ich oddziałów regionalnych.

– Proszę pamiętać, że ustawa, która dzisiaj jest na biurku prezydenta, także dotyczy mediów regionalnych, które mają ogromne znaczenie, i pan prezydent na tym spotkaniu podkreślał wagę i rolę mediów regionalnych. Jednocześnie pan prezydent chciał wysłuchać opinii tych, którzy są państwa kolegami, znajomymi, pracują w mediach regionalnych-mówił Błażej Spychalski. Jak dodał, na tym nie koniec prezydenckich konsultacji:

– Spotkania konsultacyjne pana prezydenta będą trwały. Jutro prezydent spotyka się z prezes PR Agnieszką Kamińską, a także z pan prezesem Jackiem Kurskim. To jest także element spotkań konsultacyjnych. Prezydent na podjęcie decyzji ma czas do 6 marca- poinformował rzecznik.

 

 

Źródło: 300 polityka

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze