Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konsensus ws. wyborów coraz bliżej? Prezydent spotkał się z marszałek Sejmu. Jutro spotkanie z marszałkiem Senatu

JJ 16:59 12 maja 2020
Trwają intensywne prace nad konsensusem w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w możliwie najszybszym terminie i zarazem bezpiecznie dla wszystkich obywateli, którzy wezmą w nich udział.

Jak dowiedział się portal 300POLITYKA, prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś w tym celu z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, natomiast na jutro na godzinę 11 w rozmowie telefonicznej zaprosił marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. 

Według źródeł z Pałacu Prezydenckiego, głowa państwa chce pomóc w osiągnięciu możliwie jak najszerszego konsensusu politycznego, który umożliwiłby przeprowadzenie wyborów prezydenckich. 

Jak podaje 300POLITYKA, powołując się na rozmówców z otoczenia Andrzeja Dudy, prezydent namawiał marszałek Sejmu do stworzenia odpowiednich warunków w pracy Sejmu nad projektem dostosowującym prawo wyborcze do nowej sytuacji, tak aby mandat prezydenta, który zostanie wybrany w wyborach, nie był później kwestionowany przez żadną ze stron.

Głowa państwa zwraca przy tym uwagę na konieczność pozostawienia Sądowi Najwyższemu wystarczającego czasu na rozpatrzenie protestów wyborczych, by uniknąć tego, że sąd znajduje się pod presją czasu – upływającej kadencji 6 sierpnia.

 

Źródło: 300Polityka

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze