Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konkurs "Nauka dla Ciebie" dobiegł końca. Minister Czarnek pogratulował laureatom

AR 19:56 3 grudnia 2020
Chciałbym serdecznie pogratulować laureatom konkursu, zarówno uczniom, jak i wszystkim zaangażowanym w poszczególne projekty nauczycielomPAP
Gala konkursu "Nauka dla Ciebie" jest zwieńczeniem pracy 10 drużyn nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych. Ich zadaniem było przeprowadzenie lekcji online z wykorzystaniem autorskich pomocy edukacyjnych. Na zwycięzców przygotowano nagrody finansowe i rzeczowe.

Nagrodzone prace zrealizowano w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz w Niemczu, Szkole Podstawowej nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie, Szkole Podstawowej im. J. Kukuczki w Korzkwi, a także w placówkach: Harmonia Prywatna Szkoła Montessori w Poznaniu i Społeczna Szkoła Podstawowa Gzy.

- Chciałbym serdecznie pogratulować laureatom konkursu, zarówno uczniom, jak i wszystkim zaangażowanym w poszczególne projekty nauczycielom. Doceniam państwa trud i pracę, jaką włożyliście w zachęcenie, zainspirowanie i przygotowanie uczniów do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu – powiedział minister.

Czarnek wyraził wdzięczność nauczycielom, że mimo trudnego epidemicznego czasu zaangażowali się w przedsięwzięcie.

- Podjęcie decyzji o udziale w konkursie musiało być podyktowane nie tylko chęcią rozwijania umiejętności z zakresu tworzenia pomocy naukowych i edukacji zdalnej, ale przede wszystkim ogromną pasją wykonywania zawodu - dodał.

- Pasję nauczyciele przekazują swoim uczniom, wzmacniając w nich ciekawość nauki, zachęcając ich do współpracy, kreatywności i przeprowadzania doświadczeń - powiedział.

Minister akcentował, że znalezienie się w gronie laureatów konkursu to ogromny sukces dla uczniów, a dla nauczycieli niezaprzeczalny dowód wysokiego poziomu kształcenia i umiejętności stworzenia atmosfery sprzyjającej rozwojowi młodych umysłów.

- Wspieranie intelektualnego potencjału młodzieży, pomoc w odkrywaniu pasji i talentów oraz inspirowanie do pogłębiania zainteresowań naukowych jest najlepszą droga do wychowania przyszłych polskich laureatów światowych nagród – zaznaczył minister.

- Życzę wszystkim nauczycielom niesłabnącej pasji w przekazywaniu wiedzy i zachęcaniu do poznawania świata nauki. Uczniom zaś życzę, by waszej przygodzie z nauką, którą dzięki udziałowi w konkursie już rozpoczęliście, niezmiennie towarzyszyły energia i entuzjazm" – dodał Czarnek. 

Źródło: niezależna.pl/twitterMEN_GOV_PL

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze