Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konkurs na ustawę o szkolnictwie wyższym

kg 16:45 29 lutego 2016
FLICKR.COM/PIOTR DRABIK/CC BY 2.0
Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego ogłosił rozpoczęcie konkursu Ustawa 2.0, którego celem jest przygotowanie założeń ustawy o szkolnictwie wyższym.

Ustawa 2.0 - założenia systemu szkolnictwa wyższego to konkurs dla polskich akademików i naukowców na założenia do nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Zainteresowanie będą mieli dwa miesiące, by stworzyć zespoły badawcze i przygotować ogólny projekt nowych przepisów.

Spośród nadesłanych założeń ministerstwo wybierze trzy projekty badawcze, które okażą się najlepsze dla polskiego szkolnictwa wyższego. Autorzy wyłonionych w konkursie projektów otrzymają granty o łącznej wysokości nawet do 900 tys. zł.

– Ustawa wymaga szerokiego namysłu i wielu debat. Wielokrotnie nowelizowana, ustawa stała się nieczytelna. Potrzebujemy przepisów dostosowanych do potrzeb środowiska i polskiej gospodarki – powiedział minister Gowin.

Kolejnym zadaniem zespołów, które otrzymają dofinansowanie, będzie przeprowadzenie szeroko zakrojonych środowiskowych konsultacji. Ich wyniki oraz analiza zostaną połączone z nadsyłanymi wstępnie założeniami. Tak przygotowane, kompletne dokumenty, zawierające opinie autorów i środowiska oraz gotowe propozycje konkretnych rozwiązań staną się podstawą do stworzenia nowej ustawy.

Źródło: nauka.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze