Koniec zwycięskiej serii Chicago Blackhawks

facebook.com/nhlblackhawks

Po dwunastu zwycięstwach z rzędu, porażki w lidze NHL doznali hokeiści Chicago Blackhawks. W czwartkowym meczu ulegli na wyjeździe Tampa Bay Lightning 1:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Aktualni zdobywcy pucharu Stanleya, objęli prowadzenie już w 43 sekundzie meczu a bramkę zdobył Rosjanin Artiom Anisimow. Przy tej bramce asystował niezawodny do tej pory Patrick Kane. Amerykanin obecnie jest najlepiej punktującym zawodnikiem NHL z 30 bramkami i 42 asystami na koncie.
W dalszej części gry inicjatywę przejęli już hokeiści z Florydy. Jeszcze w pierwszej tercji wyrównał Szwed Anton Stralman. Decydującą o zwycięstwie bramkę, zdobył w drugiej tercji Rosjanin Nikita Kuczerow. W całym meczu gospodarze oddali 33 strzały a Blackhawks 18. Jak przyznają sami hokeiści z Chicago, tej nocy rywale byli zdecydowanie lepsi od nich.

Mimo porażki Chicago Blackhawks zachowali pozycję lidera w Konferencji Zachodniej. Zespół Tampa Bay Lightning plasuję się na trzeciej pozycji w Konferencji Wschodniej.