Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KONIEC ŻARTÓW! Śledztwo dot. handlu dopalaczami przejmie Prokuratura Krajowa

M.N. 19:16 2 sierpnia 2018
Śledztwo dot. handlu dopalaczami było prowadzone do tej pory w prokuraturach rejonowych; po analizie tej sprawy podjęliśmy decyzję, że zajmie się nią Departament do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Prokuratury Krajowej - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Do tej pory sprawy te były prowadzone w różnych prokuraturach, przede wszystkim szczebla rejonowego, ale po analizie tej sprawy podjęliśmy decyzję, że sprawą zajmie się Departament do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Prokuratury Krajowej" - powiedział Ziobro podczas briefingu prasowego.

 

Dodał, że dotychczas w wyniku działań prowadzonych wspólnie przez prokuraturę i policję zatrzymano już w woj. łódzkim dziewięć osób. Wobec sześciu z nich zastosowano tymczasowe aresztowanie. Ziobro przekazał też, że śledztwo ws. handlu dopalaczami bezpośrednio nadzoruje prokurator Krzysztof Sierak.

 

Szef MS podkreślił ponadto, że w tej sprawie w czwartek doszło do spotkania szefostwa Prokuratury Okręgowej i policji w Łodzi. "Prowadzone są bardzo intensywne czynności przez policjantów i prokuratorów i w tej sprawie będziemy robić wszystko, by zapobiec kolejnym ofiarom. Intensywność działań jest bardzo duża" - powiedział Ziobro.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze