Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koniec z corocznymi manewrami wojskowymi USA i Korei Południowej

PR 9:03 3 marca 2019
pixabay
Południowokoreańskie ministerstwo obrony poinformowało, że USA i Korea Południowa nie będą więcej organizowały corocznych ćwiczeń wojskowych na dużą skalę.

 

 

Sprawę manewrów Key Resolve i Foal Eagle mieli telefonicznie omówić minister obrony Korei Jeong Kyeong-doo i amerykański sekretarz obrony Patrick Shanahan. Dwaj sojusznicy zamiast wspólnych ćwiczeń przeprowadzą, jak podano, "zewnętrzne manewry treningowe i ćwiczenia zjednoczonego dowództwa, by utrzymać wysoką gotowość militarną".

W zeszłym roku Stany Zjednoczone zawieszały manewry wojskowe z Koreą Południową, by - jak tłumaczył Pentagon - wesprzeć wprowadzenie w życie wyników spotkania prezydenta Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z Singapuru.

Donald Trump pod koniec lutego spotkał się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem w Hanoi w Wietnamie. Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem. Nie osiągnięto porozumienia w sprawie harmonogramu denuklearyzacji, a obydwie delegacje przedstawiają odmienne przyczyny niepowodzenia rozmów. W wyniku tego szczyt skrócono.

Nie wiadomo na razie, czy i kiedy może dojść do kolejnych rozmów.

 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze