Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koniec Koalicji Obywatelskiej we Wrocławiu? Nowoczesna pokazuje pazur!

am 19:56 30 października 2018
Po wyborach samorządowych, Koalicja Obywatelska hucznie ogłosiła sukces, przedstawiając się w mediach jakoby była "jednym ciałem". Innego zdania są samorządowcy z Wrocławia. Tamtejsi radni Nowoczesnej chcą powołać w radzie własny klub niezależny od Platformy Obywatelskiej. Do klubu Nowoczesnej ma trafić 5 radnych. PO zostanie 12 radnych. Do rządzenia we Wrocławiu potrzeba 19 głosów.

– Uważam, że Nowoczesna powinna mieć swój klub w radzie i do tego będę dążył - powiedział GazetaWroclawska.pl Tadeusz Grabarek, nowy radny oraz przewodniczący Nowoczesnej na Dolnym Śląsku, a przy tym kandydat tej partii na przewodniczącego rady.

Działacze Platformy Obywatelskiej nie kryją zaskoczenia.

– Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Każdy startując z listy Koalicji Obywatelskiej dobrowolnie podpisywał zobowiązanie, że będzie należał do jednego klubu, klubu Koalicji Obywatelskiej. Uważam, że te zobowiązanie jest aktualne – zastanawia się senator Jarosław Duda, szef Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

– To prawda podpisywaliśmy zobowiązanie, ale to było w innej czasoprzestrzeni, sytuacja się zmieniła. Tak chcieli radni Nowoczesnej. Weksli na szczęście Platformie nie podpisywaliśmy – mówi Tadeusz Grabarek z Nowoczesnej.

Niespodziewanie ruch ten poparła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. Podkreśliła przy tym, że mimo wrocławskiej zwady, Koalicja Obywatelska nadal prężnie współpracuje.

– Tworzenie lub nietworzenie klubów było kwestią pewnych umów, dotyczyły one jednak sejmików. Teraz będziemy rozmawiać ze sobą co do formuły funkcjonowania w radzie miejskiej – oświadczyła przewodnicząca Nowoczesnej.

Źródło: gazetawrocławska.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze