Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koniec kadencji trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego. "PO i PSL dokonały zamachu na powagę trybunału"

zm 11:17 6 listopada 2015
flickr/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/CC BY-NC-ND 2.0
Mija okres kadencji sędziów Wojciecha Hermelińskiego, Marii Gintowt-Jankowicz i Marka Kotlinowskiego. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie nowych.

Na początku października Sejm wybrał pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Powołanie nowych członków TK odbyło się w myśl nowelizacji ustawy przygotowanej jeszcze przez Bronisława Komorowskiego.

Nowi sędziowie o powołanie których wystąpił Andrzej Rzepliński to Roman Hauser, Andrzej Jakubecki i Krzysztof Ślebzak.

Jak komentował dzisiaj tą sprawę minister w kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski "sytuacja jest trudna, bo decyzja Sejmu była bardzo wątpliwa".

– Sejm zepsuł powagę Trybunału Konstytucyjnego, tą sytuacją kuriozalną (...) żeby tylko była obecna większość w Sejmie mogła wybrać sędziów – mówił Szczerski. – To wymaga dużego zastanowienia, bo prezydent stoi na straży przestrzegania konstytucji i muszą być rozwiązane wszystkie wątpliwości w tej sprawie – dodał.

– Sejm, PO i PSL dokonały dużego  zamachu na powagę trybunału. To jest wstyd na koniec tamtej kadencji, że takie decyzje były podejmowane – podkreślił Szczerski.

Źródło: TVP Info, trybunal.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze