Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koniec epickiej, kosmicznej misji!

M.N. 16:21 15 września 2017
pixabay.com
Zgodnie z oczekiwaniami, Cassini dokonał swojego ostatniego sygnału na Ziemię. Rozbił się zaledwie kilka sekund później. Cassini brakowało paliwa, naukowcy zdecydowali się zniszczyć statek kosmiczny.

Zespół Cassini monitorował końcowe momenty statku kosmicznego z misji w laboratorium napędowym Jet Propulsion firmy NASA w Pasadenie w Kaliforni. "Sygnał z statku kosmicznego zniknął, a w ciągu następnych 45 sekund statek kosmiczny uległ destrukcji", powiedział Earl Maize. "Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy dumni z tego wspaniałego osiągnięcia, gratulacje dla was wszystkich, to była niesamowita misja, niesamowity statek kosmiczny z niesamowitym zespołem, nazwałem to zakończeniem misji" - dodał.

Statek kosmiczny, który spędził 13 lat na zwiedzaniu systemu Saturna, wygenerował wiele danych naukowych na temat planety i jego księżyców. Wcześniej w tym roku NASA ogłosiła, że ​​księżyc Saturn Enceladus mógłby wspierać życie dzięki odkryciu wodoru. Naukowcy są zajęci otrzymywaniem ostatecznych danych z Cassini, a NASA opublikowała niektóre z ostatnich zdjęć zrobionych przez orbitę.

Cassini wykonał w sumie 22 nurkowania między Saturnem a jego pierścieniami w ramach tak zwanego "Wielkiego Finału" statku kosmicznego, który rozpoczął się 2 maja. Misja Cassini rozpoczęła się 15 października 1997 roku, kiedy statek kosmiczny wylądował na pokładzie samolotu kosmicznego Cape Canaveral.

 

Źródło: foxnews.com, Twitter

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze